Nusret Cephesi’nden yeni IŞİD açıklaması

Nusret Cephesi Şura Meclisi ve Şeriat Komitesi üyesi Abdullah El Şami’nin Suriye’de Nusret cephesi ve IŞİD arasında olanlar hakkındaki konuşmasının tam metni: “Allah Resulü Muhammed, salat ve selam üzerine olsun, buyurmuştur ki: Sizden öncekileri yok eden dinde aşırılıktan sakinin. Allah Mücahitlere sekülerlerin projelerini açığa çıkarmalarına yârdim etti. Bütün bu projeler Müslümanları Haçlılara kul etmeyi hedefliyor. Aynı şekilde Allah Mucahidlere haklarından ... Devamını Oku »

HAMAS Mısır’da yasaklandı

HAMAS Mısır’da yasaklandı Daha önce ordu destekli cunta hükümeti tarafından terörist örgüt olarak ilan edilen HAMAS’ın Mısır’daki bütün faaliyetleri durduruldu. incanews / Haber Merkezi Reuters Haber Ajansı, Mısırlı bir yetkilinin ‘Mısır mahkemelerinde alınan bir kararla bugün itibariyle HAMAS’ın Mısır’daki bütün faaliyetlerinin yasaklandığını’ söylediğini aktardı. İsmi açıklanmayan yetkili, “Mahkeme, HAMAS’ın Mısır’daki iş ve aktivitelerini yasaklamıştır” dedi. Mursi’nin darbe ile devrilmesinin ardından ... Devamını Oku »

İstanbul’da Hilafet konferansı

İstanbul’da Hilafet Konferansı Köklü Değişim Dergisi’nin İade-i Hilafet Haftası kapsamında düzenlediği “Hilafet 90 yıl önce buradaydı” konulu konferans yoğun katılımla İstanbul’da gerçekleşti. Paylaş Köklü Değişim Dergisi’nin İade-i Hilafet Haftası kapsamında düzenlediği “Hilafet 90 yıl önce buradaydı” konulu konferans yoğun katılımla İstanbul’da gerçekleşti. Konferans, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. izleyicilere bir sinevizyon gösterisi yapıldı. Ayrıca Hizb-ut Tahrir Merkezi Medya Ofisi Başkanı ... Devamını Oku »

IŞİD’ın çıktığı bölgelerde halk,

Son günlerde güç kaybeden Irak Şam İslam Devleti Türkiye sınırına yakın Azez kentinden çekilmek zorunda kaldı. IŞİD ayrıca Şiveyrin,  Rael, Düden, Cekke ve Karaköprü bölgelerinden de çekildi. IŞİD’in çekildiği bölgelerde İslami Cephe’ye bağlı gruplar yeniden kontrol sağlamış oldu. Çoğunluğunun Türkmenlerden oluşan Çobanbeyli kasabası ve çevresinde, IŞİD güçleri ile İslami Cephe arasında çatışmalar halen devam ediyor. IŞİD çekilirken kentte bulunan değirmenin parçalarını da ... Devamını Oku »

Paralel Devlet’in ‘mücahit’ düşmanlığı

incanews / Haber Merkezi Başbakan Erdoğan’ın yabancı istihbaratlara hizmet ettiğini belirttiği ve İslam ülkelerinde açtığı okullar aracılığıyla o ülkenin gizli bilgilerini işbirliği yaptığı belirtilen CIA ve MOSSAD’a taşımakla suçlanan Paralel Yapı’ya yakınlığıyla bilinen bir yazarın yakın geçmişten bugüne ‘mücahit’ düşmanlığı yaptığı kaydediliyor. İsrail için lobi faaliyetleri yapmakla itham edilen Kerim Balcı’nın, HAMAS liderlerinden Şeyh Ahmet Yasin’in sabah namazı çıkışında İsrail ... Devamını Oku »

Paralel Devlet’in ‘mücahit’ düşmanlığı

Paralel Devlet’in ‘mücahit’ düşmanlığı Today’s Zaman Yazarının takipçileri tarafından ‘mücahit’ olarak isimlendirilen isimlere karşı ortak tutumu, soru işaretlerine neden oldu. incanews / Haber Merkezi Başbakan Erdoğan’ın yabancı istihbaratlara hizmet ettiğini belirttiği ve İslam ülkelerinde açtığı okullar aracılığıyla o ülkenin gizli bilgilerini işbirliği yaptığı belirtilen CIA ve MOSSAD’a taşımakla suçlanan Paralel Yapı’ya yakınlığıyla bilinen bir yazarın yakın geçmişten bugüne ‘mücahit’ düşmanlığı ... Devamını Oku »

Kuran Kursu’nda Dinleme Cihazları

Hiç bir gizli faaliyetleri olmadığını, okuma salonunun herkese açık olduğunu belirten Nihat Turan, hiç bir gruba ve cemaate bağlı olmadıklarını söyledi. Okuma salonuna gelenlere sadece Kuran öğretim sünneti anlattıklarını belirten Turan, dileme cihazı bulunmasıyla ilgili de şunları söyledi: “Elektrik buatlarında bulduğumuz ses dinleme cihazlarında, faturalı bir hatta ait olan sim kart vardı. Biz kendi imkanlarımızla yaptığımız araştırmada bu hattın Emniyet ... Devamını Oku »

shared on wplocker.com